1 kwietnia 2016

Jak zarobić zimą? Zostań instruktorem narciarstwa

jak zostać instruktorem narciarstwaKochasz śnieg, mroźną zimę a w szczególności jazdę na nartach? Połącz hobby z pracą i zarabiaj, jako instruktor narciarski. Liczą się nie tylko chęci Możesz założyć własna szkółkę narciarską jednak wymaga to sporego nakładu zarówno pracy jak i czasu. Musisz się przygotować na długie godziny nie tylko wykładów, ale także przebywania na śniegu i zaliczania wszelakich kursów. Co najważniejsze, aby otrzymać uprawnienia i mieć możliwość uczyć jazdy na nartach nie tylko w Polsce, ale i poza granicami konieczne jest wzięcie udziału w zawodach narciarskich i popisanie się odpowiednim czasem. Włożony wysiłek się jednak opłaca, ponieważ po zakończonym kursie otrzymujesz legitymację oraz odznakę, dzięki którym sam będziesz mógł uczyć kolejnych ochotników na instruktorów. Ponieważ dzięki takim uprawnieniom można całkiem dobrze zarobić szczególnie chętne są młode osoby w wieku licealnym lub studenckim. Co więcej nie jest to tylko nudna praca, ale uwolnienie od szarej rzeczywistości i codziennych zajęć.

 

 

Musisz jednak pamiętać, że liczy się doświadczenie i stopień, jaki posiadasz. Dlatego im wyższy stopień tym wyższa płaca i więcej klientów. Także pomocnik instruktora może otrzymać w miarę stosowną płacę. Prowadząc indywidualne lekcje za godzinę może otrzymać ok 50 złotych. Jeśli ktoś także posiada wyciąg lub pensjonat dla narciarzy może podczas sezonu odłożyć sporą sumę pieniędzy. Szkoła to podstawa Polski Związek Narciarski prowadzi kursy dla przyszłych instruktorów.

Dostępne licencje to A+B, czyli taka, która uprawnia do przeprowadzania podstawowych szkoleń. Daje możliwość także udzielania kursów na stopień instruktora PZN oraz A. Szkół z taka licencja, które mogą prowadzić kursy jest mniej więcej czterdzieści.

Kursy kwalifikacyjne

Już po skończeniu 16 lat masz szansę zacząć kurs kwalifikacyjny w atrakcyjnej cenie. Jest to 300-400 zł. za kurs trwający tydzień. Każdy, kto chce w nim wziąć udział musi jednak cokolwiek wiedzieć o jeździe na nartach. Jazda terenowa, śmig, ewolucje równoległe i kątowe należą do ćwiczeń wykonywanych na zajęciach. Lecz czekają jeszcze wykłady z teorii. Jacek Żaba podkreśla, że jest to najlepsza oferta dla przyszłych instruktorów. To jednak nie wszystko, ponieważ zostają jeszcze egzaminy wewnątrzszkolne. Ale po zaliczeniu ich dostaje się indeks wraz z podpisem o dwuletniej ważności, z którym jest możliwość uczestniczenia w zawodach regionalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa. Kolejny wpis do indeksu uzyskujemy poprzez zdobycie minimum 6 pkt. w skali 0-10 wykonując slalom gigant. Organizowanych jest ok. 20 takich zawodów, więc można przebierać.